Zabawki rozwojowe

Rozwojowe zabawki

Prawdopodobnie każdemu rodzicowi leży na sercu dobro jego dziecka. W dzisiejszych czasach jest wiele możliwości, by wspomóc rozwój dziecka już od najwcześniejszych etapów jego życia.

Dobry pomysł stanowi czytanie bajek nawet dość małym dzieciom. Pozwala to na rozwijanie ich wyobraźni i abstrakcyjnego myślenia. Nie zawsze mamy jednak czas, by poświęcić naszym dzieciom każdą chwilę. Wtedy można zachęcić dziecko do samodzielnej aktywności takiej jak np. rysowanie czy budowanie z klocków. Jednakże dotyczy to raczej już nieco starszych dzieci.

Dla rodziców młodszych dzieci dobrym rozwiązaniem mogą okazać się zabawki edukacyjne. Asortyment tych zabawek jest niezwykle szeroki – możemy wybierać spośród mat edukacyjnych, zabawek wspomagających naukę liczenia, rozpoznawania dźwięków czy też przeznaczonych do nauki liter. Zabawki takie wspomagają naukę podstawowych umiejętności, które musi przyswoić każde dziecko. Poza tym są to zabawki na tyle bezpieczne, że przy korzystaniu z nich nie jest konieczna nieustanna obecność któregoś z rodziców. Zabawki edukacyjne pozwalają na odbieranie przez dziecko nowych bodźców, które są niezbędne dla zdobywania przez nie nowych umiejętności i poznawania świata, a ponadto potrafią przykuć uwagę dziecka na dłuższy czas.

Nie są one przy tym rozwiązaniem, które można określić mianem pójścia na łatwiznę jak to byłoby w przypadku włączenia dziecku bajki w telewizji lub wręczenie tabletu z jakąś grą. nawet zakładając, że owa gra posiadałaby pewne walory edukacyjne, to niekorzystne jest wystawianie wzroku dziecka na światło emitowane przez ekrany.

Zabawki edukacyjne to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla dzieci, które nie chodzą jeszcze do szkoły czy przedszkola. pozwalają one na naukę przez zabawę, natomiast przyswajana wiedza i umiejętności nie sprawiają wrażenia przykrego obowiązku, ale są czymś naturalnym.

klocki

Rozwojowe zabawki